DÜNYADAN

5G karşıtı eylemler İngiltere’den sonra Hollanda’ya sıçradı

Dünyayı etkisi altına alan salgının nedeni olarak görülen 5G teknolojisine yönelik protestolar yayılıyor. Geçtiğimiz hafta İngiltere’de görülen 5G baz istasyonlarına yönelik saldırılar Hollanda’da da görülmeye başladı. Reuters’in haberine göre geçtiğimiz cumartesi günü Amsterdam ve çevresinde en az 4 baz istasyonuna yönelik saldırıların olduğu bildirildi.

Hollanda’daki bazı gruplar bir süredir 5G teknolojisinin gizliliği ihlal ettiği ve radyo dalgalarının insan sağlığını olumsuz etkilendiğini söyleyerek 5G teknolijisine ve baz istasyonlarına karşı çıkıyorlardı.

Sosyal medyada viral olan bir video ile başlayan söylentiler sonrasında ilk olarak Wuhan’da baz istasyonlarına saldırılar başlamıştı.

 

5G teknolojisi ile ilgili iddialar

2018 yılında 5G için ilk pilot bölge Wuhan seçildi.

2018 yılının Nisan ayında Wuhan 5G teknolojisi için pilot bölge seçiliyor. 2019 sonbaharında ise bu teknoloji Wuhan’da kullanılmaya başlıyor. Bildiğiniz gibi virüs salgını 2019 Aralık ayında Wuhan’da başlıyor. Çin 5G’nin kullanılabilmesi için ülkeyi 130 bin yeni baz istasyonu ile donatıyor.

Salgın için kurulan Wuhan Devlet Hastanesi tamamen 5G ile çalışıyor.

Hastanelerin 5G ile çalışacak teknoloji ile donatılmasına öncelik veriliyor. Salgının hemen ardından kurulan Wuhan Devlet Hastanesi’ne Huawei firması tarafından karşılıksız 5G tesisatı kuruluyor.

Frekans, kablosuz internetin kullandığı 2,4 GHz yerine 5G’nin 60 GHz’e çıkıyor

İnsan ve çevreye zararlı olduğu kanıtlanmış olan 5G teknolojisi şu anda kadar kullandığımız kablosuz internet altyapısını tamamen değiştiriyor. Kullandığımız kablosuz internet (wi-fi) ağında kullanılan dalga boyu 2.4 GHz. Bu dalga boyu bile uzun süre maruz kalanlarda olumsuz etkileri biliniyorken 5G teknolojisi bu dalga boyunu tam 60 GHz’e çıkarıyor.

Frekans lisansı kaldırıldığı için herkes kullanabiliyor

İnternet altyapısının kullandığı frekansların lisansını ABD’deki Federal İletişim Sistemleri Kurulu (FCC) kaldırdığı için bugün herkes kablosuz interneti (wi-fi) kullanabiliyor. Bunu kaldırılmasını sağlayan kim? Raytheon şirketi, yani elektronik savaş teknolojileri üreten silah firması.

60 GHz frekans sistemi vücudumuzdaki kanın Oksijen almasını engelliyor

60 GHz seviyesinde, enerji oksijen moleküllerince emilebiliyor. Nefes aldığımızda ciğerlerimize aldığımız havanın, oksijeni kan’a, oradan da beyin gibi önemli organlara iletilebilmesini ciğere giren oksijenin kandaki hemoglobin adı verilen demir içerikli bir proteince alınmasına borçluyuz.

60 GHz’deki frekans yüzünden hemoglobin oksijeni alamıyor. Alamayınca vücudun geri kalanına (beyin gibi) oksijen taşıyamıyor.

Wuhan’da insanların beton gibi yığılıp kalması ve ölmesi oksijenin iletilememesinden oluyor

Wuhan’daki salgın görüntülerini hatırlarsanız, yerlere yığılıp kalmış insanlar, olduğu yerde beton duvar gibi yıkılan insanlar görüldü. Bunlar salgının sonucu olamaz. Ciğerlerimiz kana oksijen taşıyamıyor, yığılıp kalmanız an meselesi.

Karantinaya alınan dev yolcu gemilerinden görüntüler göremedik, bilgi alamadık. Bu gemilerde milimetrik dalga boyunu kullanan internet bağlantısı kullanıldığını biliyoruz.

Avrupa’da 5G’ye geçen ilk ülke İtalya oldu

Vodafone Avrupa’da İngiltere ve Almanya’dan daha önce İtalya’daki 5 şehirde birden 5G’yi devreye soktu.

26 bin bilim insanı 5G’nin durdurulmasını talep ediyor

2015 yılında 41 ülkeden ikiyüz’den fazla bilim insanı Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü’ne endişelerini iletmişler.

2019’da ise 26 bin bilim insanı imzaladıkları dilekçe ile moratoryum (önemli bir durumun hatırlatılması) çağrısı yaparak 5G’nin durdurulmasını talep ettiler.

0 comments on “5G karşıtı eylemler İngiltere’den sonra Hollanda’ya sıçradı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: