Kategori: YAŞAM

YAŞAM

HUZUR DUASI

Artık kendimi inandırmaya çalışıyorum: Bazı şeyler değişmez. Aşağıda kalıcı olanların listesini sunuyorum. İlk liste Yunanistan’la ilgili

YAŞAM

ODTÜ’YÜ YOL GEÇİREREK YOK EDEMEZSİNİZ

Melih Gökçek’in kışkırtıcı diyerek hedef gösterdiği profesörlerden yol tepkisi; metro bitmeden yol yapmak anlamsız.ODTÜ Kimya bölümü öğretim üyeleri İnci Gökmen ve Ali Gökmen ODTÜ’den geçecek yol projesini değerlendirdiler.

YAŞAM

PARİS İKLİMİ DEĞİŞTİRME ANLAŞMASI

​İki hafta süren 21. Taraflar Konferans (COP21) bitti. Ortaya çıkan anlaşma “tarihi bir anlaşma” olarak duyuruldu. Anlaşmanın tarihi olduğu doğru, iklim değişikliği anlaşması olduğu da doğru. Tek eksiği iklimi değişikliğini hızlandırması.

YAŞAM

ZEYTİN

Helali, haramı karıştıranlar nereden bilsin zeytin ülkenin gururu; barışın simgesi, umudun ağacıdır?​

YAŞAM

İLHAN CAVCAV’IN ARDINDAN

​Ankara yine sıcaktı. Yorgun görünmesine rağmen tribünde yerini almış, mor beyaz takımını kim bilir kaçıncı kez izliyordu. O neslin adamları futbola ve şehrine fena âşık olurdu, maç dedin mi akan sular dururdu bu adamlarda…

YAŞAM

2017

​POLİTUS ekibi olarak yeni yılınızı kutluyoruz. 2017 Herkese İyi Gelsin…

YAŞAM

ASKERİ ALANLARI RANTA KURBAN ETMEYİN


Askeri alanların Başkent’te 50 milyon
metrekarelik bir alan kapladığını belirten Atılım Üniversitesi’nden Doç.Dr.
Zafer Şahin “yutulacak bir ganimet olarak görülmezse Ankara bir yeşil kuşağa
kavuşabilir” dedi.

YAŞAM

KAHVEDE TATLI DİL İSKONTOSU

Dünyanın en çok ayaküstü kahve içilen ülkelerinin başında gelir İtalya. Fast – food’a karşı Slow-food Hareketini geliştiren, kendi yerel lezzetlerine ve usullerine haklı bir kıskançlıkla sahip çıkan İtalya’da konumuz ilginç ve çok anlamlı bir afiş.

YAŞAM

GECE SİMİDİ

​Yeni Foça’nın yaz akşamlarını süsleyen gece simidi, büyük kentlerin dev markalı simit zincilerine inat, sütlü gevrek lezzetiyle geleneğini sürdürüyor.