POLİTİKA

ÇANKAYA ÖZGÜRLEŞMELİ Kİ, TÜRKİYE ÖZGÜRLEŞSİN

Çankaya ilçe gençlik kolları seçimi yapıldı. Başkanlığa Tolgay Yorulmaz seçildi. Genç başkan Tolgay Yorulmaz seçimin ardından yaptığı ilk açıklamada “Çankaya gençliği özgürleşecek, artık bilgiye dayalı siyaset yapacağız” dedi.

Tolgay Yorulmaz’la yeni döneme ilişkin projeleri ve gençliğin hedefleri üzerine konuştuk.

Tolgay yeni dönemde başarılar dileriz, hedeflerinden, projelerinden bahseder misin?

Teşekkür ederim. Ben Çankaya ilçe gençlik kollarında bir dönem önce yöneticiydim. Çankaya gençliğini bilen, tanıyan birisiyim. Çankaya’nın potansiyelini iyi biliyorum, onları tanıyorum. O nedenle bu potansiyeli kullanacak ve bilgiye dayalı siyaseti öne çıkaracak bir programla geliyoruz. Yeni bir ekibimiz var. Üniversitelerde örgütlenme deneyimleri olan arkadaşlarla, örgütü, sahayı bilen arkadaşları buluşturduk, biraraya getirdik.

Yeni dönem için pek çok projemiz var aslında. Fakat temel hedefimiz Çankaya gençliğini özgürleştirecek bir siyaset ortaya koymaktır.

Bununla ne demek istiyorum; Çankaya gençliğinin üzerinde iki büyük baskı var aslında. Birincisi Ankara’nın kent yaşamından kaynaklanan ve özgürlükleri kısıtlayan gerici bir zihniyetin baskısıdır. İkincisi ise burada siyaset yapma alanını kısıtlayan, gençlerin sorunlarını algılamaktan uzak, gençliğin nabzını tutmaktan uzak, onları anlamaya odaklanmayan, aksine onları yönlendirmeye odaklı bir siyaset anlayışıdır.

İşte bu iki baskıyı da bu dönemde yıkacağız. Fikirler özgürleşecek, gençler özgürleşecek, gezinin ruhu yeni dönemin de ruhu olacak.

Ardarda iki seçim yaşadık. Oy ve ötesi diye bir hareket geldi en ücra köşelerdeki sandıkların başına geçecek kadar hızla ve heyecanla örgütlendiler. Ben bu heyecanı Çankaya gençliğiyle buluşturmaya adayım.

Kente karşı bir sorumluluğumuz var. Ama bunu hatırlamakta mahcup davranıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin başkenti akşam 22.00’de ölüyor. Sokaklar kararıyor. Sokağın güvenliği ortadan kalkıyor. Gençlerin sokakta yürüyemediği bir şehre dönüşüyor.

Gençlerin günlük yaşamına müdahale edilen, özgürlükleri kısıtlanan bir yaşam sürüyoruz. Neden bunun mücadelesini vermiyoruz, veremiyoruz? Çünkü planı olmayan bir örgüt başarılı olamaz. Bu mücadele ancak ne istediğini bilen gençlerle yapılabilir. Bunu biz yapacağız.

Hemen hızla eylem planımızı yapacağız.

Gençler için siyaset eğitimlerimize başlamıştık. Geçen dönem duraksadı. Bir ay içinde “Gençler için siyaset” eğitimlerini yeniden başlatacağız.

Dönem sonunda gençlik kampını yeniden yapacağız.

Üniversite örgütlenmesinin hız kazanması lazım. O nedenle 3 aya kadar en büyük 5 üniversitenin örgütlenmesini tamamlayacağız.

Sosyal demokrat siyasetin her zaman bir yayını olmuştur. Biz Çankaya gençliğinin dergisini yılbaşından sonra yayınlamaya başlayacağız.

Bütün bunların planlamasını yapacağız. Nisan ayında Çankaya gençliğinin danışma kurulunu toplayacağız. Yaptıklarımızla, yapamadıklarımızla kendi örgütümüzün karşısına hesap vermeye çıkacağız.

Artık Çankaya’da gençler için “ortak akıl” harekete geçecek. Gençliğin, gençlik örgütlerinin ortak aklını CHP siyaseti ile buluşturacağız.

İşte bütün bu hareket, bu heyecan bizi özgürleştirecek. Çankaya özgürleşmeli ki, Türkiye özgürleşsin.

0 comments on “ÇANKAYA ÖZGÜRLEŞMELİ Kİ, TÜRKİYE ÖZGÜRLEŞSİN

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: