Kategori: SİYASETİN SARKACI

Dergiler KÜLTÜR SANAT SİYASETİN SARKACI

FAŞİZM UNUTULMASIN DİYE

​Günter Grass, idealleri için mücadele edenlere asla “yazık oldu”  denmemesi gerektiğinin ayaklı kanıtıydı. Günter Grass, okurla sadece kitapları üzerinden ilişki kuran, sanal bir yazar değildi. Gürültülü yaşamayı severdi zaten: Kavgayı da! Hiç playback yapmadı, yeryüzü sahnesinde hep canlı performans yaptı! 

Dergiler DÜNYADAN SİYASETİN SARKACI

SOLDA BİR GÜZELLİK VAR

​İsveç’te adına “Aralık Sözleşmesi” denilen bir ara yolla, sol hükümet, sağ kanattaki dört partiyle anlaştı. Sağın bütçesiyle bir süre yola devam eden sol hükümet, şimdi daha da iyi bir temel eğitim için çalışacak.

Dergiler POLİTİKA SİYASETİN SARKACI

BU İNSANLIK AYIBINI UNUT-MAYIN

Kadın, erkek, çocuk, yetişkin, asker ayrımı yapmadan öldüren, sakat bırakan bu sinsi silahın kullanılmasını önlemek ve toprak altındakileri yok etmek için zaman geldi de geçiyor bile. Bu nedenle mücadelemiz yaşam hakkının kutsallığı gereği mayınların hızla imha edilip temizlenmesine yönelik olmalıdır.

Dergiler POLİTİKA SİYASETİN SARKACI

AVUKAT ARANSA NE ÇIKAR!

​Avukatın üzerinin aranması avukatın şahsi itibarından ziyade genel kamu yararını korumak amacıyla sadece dar bir alanla sınırlandırılmıştır. Bizim de avukatlar olarak, siyasi iradeden beklentimiz; hedef gösterilmekten ziyade Uluslararası kurallar gereği mesleki faaliyetlerimizi baskı, engelleme ve tacize uğramadan yerine getirmemizi sağlamalarıdır. 

Dergiler SİYASETİN SARKACI YAŞAM

KOMŞUDA PİŞER…

​Uyan, çocuğu uyandır, kahvaltı hazırla, kreşe uğra, işe git, çalış, işten çık, alışveriş yap, çocuğunu al, eve gel, yemek yap, yemek ye, televizyon izle, arabacılık/evcilik oyna, dişlerini fırçala, yat…  Uyan, çocuğu uyandır, Aaaaaaaaa 

Dergiler SİYASETİN SARKACI YAŞAM

PERISCOPE VE MEDYA DEVRİMİ

​Eğer Periscope ya da benzeri uygulamalar kendilerini biraz daha geliştirip, hukuki sorunları ve boşlukları çözebilirlerse, televizyon gibi içerik üretmekte artık zorlanan yayın araçları yakın zamanda gerçekten medya müzesindeki yerini alabilir.