POLİTİKA

THE SÜREÇ BİR HADSİZLİKTİR

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, BDP’ye dair sert eleştirilerde bulundu.“Ampul–Kandil İttifakının BDP’yi düşürdüğü halin düşündürdükleri” başlıklı açıklamada, Tarhan şunları söyledi:
“Bir teröristin mektuplarını hevesle oradan oraya taşıyıp duran mektup taşıyıcıların “yaz oğlum Süreyya” düzeyi ile düştükleri hal acınası olduğu kadar, kimin “bittiğinin” de fotoğrafıdır. Siyasi temsilden dem vuran bir yapının kendi varlık nedenini inkar ederek AKP’nin dümen suyunda, Kürtlerin tek temsilcisi olarak terör örgütünü göstermesi öncelikle Kürtlere en büyük haksızlıktır. Talimatla yürütülen “the süreç”e CHP’yi bulaştırmak istemeleri ise en büyük acizlik ve hadsizliktir. Kendilerine, akıl dağıtmadan önce akıl almalarını tavsiye ediyor, tavsiyeler listemi aşağıya ekliyorum.
Savunulması mümkün olmayan yöntemlere ve liderlere bel bağlamaktan vazgeçin. Devlet teröründen şikayet edip, bir terör örgütüne teslim olmaktan, Balıkesir’de, Diyarbakır’da, Muğla’da yaşayan Kürtlerin tek temsilcisinin bir terör örgütü olduğunu söyleme komikliğinden vazgeçin. 
Bu topraklardaki sayısız ırka ait binlerce genin birbirine karıştığını inkar etmekten, birlikte yaşama yoluna kayalar döşemekten vazgeçin. Hem siz ne zaman yoksulluğun bir ırkı olmadığını anlayacaksınız?. Doğuştan kendine biçilen rolü reddedip, ne din, ne de bir dilim sucuk ticareti yapmadan, kendinden başka güveneceği bir dal olmadan var olmaya çalışan biz, yoksul Anadolu’nun yoksul kızları, kaç kere zenciydik hiç düşündünüz mü, BDP’nin kadınları? 
Siz, bu topraklara dışarıdan gelenlere had bildirmekten de ırksal asabiyetten de vazgeçip, hiç salt insan odaklı siyaset yapmayı düşündünüz mü? Kendinizden olmayanların da, sizinle aynı zorlukları yaşadıklarını bir kez olsun düşündünüz mü? Elleri çalışmaktan şişenleri, düşündünüz mü? Çocuk gelinlerden veya sağlık sistemindeki çarpıklıklardan ne zaman söz edeceksiniz? Kızıltepe’de, haddi hesabı olmayan tarlalarında çalıştırdığı yoksulların sırtından trilyonlar kazananları, büyük şehirlerde merdiven altı atölyelerde gün yüzü görmeyenleri görmezden gelip, sadece ırk siyaseti yaparak gerçeklerden daha ne kadar kaçacaksınız?
Kanla beslenmiş, gerektiğinde ise Türk kimliğinden, üç peygambere kadar her tür takiyeyi yapabilen bir örgüt ile emir komuta zincirini ne zaman kıracaksınız? Öcalan-Erdoğan ahenginin ezilenlere değil sadece kişisel ikbalini düşleyenlere yarayacağının farkında değil misiniz?
Artık, şapkayı önünüze koyup bunları düşünmelisiniz. İnanın temsil ettiğiniz insanlar daha nitelikli bir siyasi temsili hakkediyor. Bu nedenle sizleri, topraklarımıza çöreklenmek isteyen çokuluslu şirketlerin kiralık iktidarlarının maşası olmaktan vazgeçerek, size umut bağlamış yurttaşlarımızın haklarını savunan tutarlı ve omurgalı bir siyasete davet ediyorum.
Emine Ülker Tarhan
Ankara Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili” 

0 comments on “THE SÜREÇ BİR HADSİZLİKTİR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: