KÜLTÜR SANAT

AYDIN KÖYMEN ANISINA “ÜLKEM, KENTİM, SEMTİM” YARIŞMASI

Ülkem Kentim Semtim Yazı ve Fotoğraf Yarışması Başlıyor!

¨Ülkem, Kentim, Semtim Yarışması¨ bu yıl dokuzuncusu ile sizlerle buluşmaya hazırlanıyor…

Geçtiğimiz edisyonlarımızda yarışmamızda büyük katkıları ile aramızda bulunan Çankaya BelediyesiTürkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF), Mülkiyeliler BirliğiTMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şubesi ve AFSAD bu yıl da bizimle birlikte.

Ayrıca fotoğrafseverlere, yarışmamızda altı yıldır devam ettirdiğimiz ek disiplin kategorimizde bu yıl da fotoğraf dalının üst üste dördüncü kez sizlerle buluşacağı sürprizini vermekten ötürü sevincimizi paylaşıyoruz. Yoğun ilginizden dolayı teşekkür ediyoruz.

Aydın Köymen anısına AYDIN BİRLİKTELİĞİ tarafından her yıl düzenlenen yarışmanın bu yıl ki konusu; ¨Türkiye’de Yerel Yönetim Pratiklerinin Demokrasi Açısından Değerlendirilmesi¨

Yazı yarışmasının son başvuru tarihi 12 Nisan 2019

Fotoğraf yarışmasının son başvuru tarihi 28 Nisan 2019

Şartname ve iletişim için www.aydinbirlikteligi.org

 

Aydın Birlikteliği Nedir?

Dünyamız son on yıllardır yeni bir süreçten geçiyor.

Bu süreçte, felsefe, toplumbilim alanlarında karşılaşılan yeni kavramlar, yeni düşünceler, tanımlamalar ortaya çıkıyor, konuşuluyor, sorgulanıyor ve tartışılıyor.

Üretilen yeni bilgiler, deneyler, yaşanan olgular bir anlamda eski bilgileri ve görgüleri altüst ediyor, insanlık sonu alınmamış, sonuçları belirginleşmemiş kaotik bir ortam içinde kendine yollar arıyor.

Bu kaotik ortamda, insan kendi yerini ve konumu da irdeliyor. Eski değişiyor… Peki yeni ne?

Küreselleşen dünyada (küresel dünya bir yanılsama değil sahici bir olguysa) insanın gündelik yaşamını kuşatan ve bu yaşam içinden üretilmiş bulunan kimi kavramların yapıların, olguların bugüne tekabül eden biçimlerde meydana gelen değişiklikler ne? Böylesi değişiklikler var ise bunlar ne anlama geliyor? Kaybettiğimiz güne kadar, bağımsız bir düşünür olan Aydın Köymen, hep bu sorunsalların içinde ve ortasında oldu. Düşündü, sorguladı, tartıştı, üretti ve yazdı. Pek çok aydınımızla birlikte.

Aydın birlikteliği kendisinin bu çabalarını anlamlı kılmak ve sürdürülmesini sağlamak amacıyla kurucusu olduğu SODEV, TÜSES, Ankara Enstitüsü Vakfı ile Mülkiyeliler Birliği, Kavaklıderem Derneği ve Aydın’ı seven aydınlardan oluşmaktadır.

0 comments on “AYDIN KÖYMEN ANISINA “ÜLKEM, KENTİM, SEMTİM” YARIŞMASI

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: