POLİTİKA

SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ HAYIR ÇAĞRISI YAPTI

Merkezi Ankara’da bulunan Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) 16 Nisan’da yapılacak referandum için bir bildiri yayınlayarak HAYIR oyu kullanılması yönünde çağrı yaptı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Atila Candır’ın yaptığı Sosyal Demokrasi Derneği yayınladığı bildiride “Aydınlık Türkiye” vurgusu yaparak, yaşanan sürecin bir diktaya doğru yöneldiğini, bunun büyük bir tehlike olduğunu bu nedenle daha güçlü bir HAYIR için kalan sürede daha çok çalışmak gerektiğini ifade etti.

Bildirinin tam metni şöyle:

Sevgili Dostlar
Ülkemiz, belki de en kritik tarihi dönemeçlerinden birini yaşayacak 16 Nisan’da,
Oylarımızla ya aydınlık geleceğe, bilim ve kültür toplumu olmaya doğru hür ve bilinçli bireylerden oluşan çağdaş bir toplum olmaya veya ortaçağ karanlığı içinde kul olmaya mahkum bir insan topluluğu olmaya doğru mu gideceğimizi belirleyeceğiz.
Bu süreçte her birimiz, hiç kimseden destek veya yönlendirme beklemeden “durumdan vazife çıkararak” ferden veya uygun görebileceğimiz bir topluluk ile Aydınlık Türkiye yönünde çabalarımızı birleştirmeliyiz.
Ülkemizi, “Tek – Baş” olmak isteyen kişinin kolayca aldanabilir olduğu defalarca ispatlanan iradesine teslim etmemek için önümüze konulan “Anayasa Değişiklik Taslağı”na en güçlü sesimizle “HAYIR” diyeceğiz.
“Vatan sizden hizmet bekliyor” sözünün gerçeklik kazandığı günlerdeyiz.
“HAYIR”ların çok görünmesi bizi rehavete düşürmesin. Diktaya giden bu sürecin karşısında olduğumuzu daha yüksek oranlarda göstermek için 16 Nisan’a kadar kişisel çabalarımızı arttırmak, sürdürmek zorundayız.
Yarınlar bizimdir, bizim olacaktır.

SDD Yönetim Kurulu

0 comments on “SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ HAYIR ÇAĞRISI YAPTI

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: